Customizing Loesungen

Případové studie

Skříně vyrobené na míru

Tvrdá slupka, silné jádro

Pro řešení spouštěče motoru od společnosti Siemens vyrábí společnost Spelsberg individuálně upravenou skříň TK 1818. Specialista na výrobu skříní ze Sauerlandu dodává pro časově náročný projekt ve velmi krátkém čase cenově výhodnou skříň s přesnými rozměry s dodací lhůtou 14 dní.

„Ve společnosti Spelsberg jsme našli takového partnera, který přináší nejen impozantní know-how a potřebné strojní vybavení, nýbrž co se týče kvality, nasazuje vysokou laťku, jakou si představujeme“, potvrzuje Thomas Mielke, výrobní manažer Solution Support u společnosti Siemens AG v Lipsku a osoba odpovědná za vytváření specifických řešení podle požadavků zákazníků. „Spolupráce se společností Spelsberg je velmi profesionální a bezproblémová. Dodává nejen kvalitní výrobky, nýbrž také nabídku servisních služeb, které jsou vždy vítány.“

Pro realizaci zakázky vybrala společnost Spelsberg standardní prázdnou skříň z plastu ze svého rozsáhlého sortimentu. TK 1818 z odolného, rázuvzdorného plastu byla opatřena nástavbovou krabicí a vyfrézovanými přesnými rozměry. „Díky našemu obráběcímu centru a spolehlivé partnerské síti jsme schopni provádět cenově výhodné a rychle realizovatelné úpravy“, uvedl pan Volker Leck, odpovědný výrobní manažer u společnosti Spelsberg. „Aby byla zachována flexibilita pro budoucí možnosti použití spouštěče motoru, tak jsme se rozhodli pro nejvšestrannější skříň, kterou máme v nabídce, pro prázdnou skříň série TK."

Díky společnosti Spelsberg jsou britské školní učebny energeticky efektivnější

Skříně od společnosti Spelsberg si našly cestu do britských školních učeben. Neboť anglický poskytovatel elektroinstalačních systémů Metway používá výrobky z Německa jako skříně pro svůj „Classroom Control Box“. Box umožňuje jednoduché, efektivní a cenově výhodné ovládání osvětlení ve školních učebnách.

Celý ovládací systém určený až pro 15 svítidel se vejde do jedné ploché skříně série TK od společnosti Spelsberg. Z celkového množství 13 základních skříní série TK z polystyrénu se třemi různými výškami vík se společnost Metway rozhodla pro plochou verzi 254 mm dlouhého a 180 mm širokého výrobku TK PS 2518.

„Classroom Control Box“ není prvním společným projektem obou společností. Metway a Spelsberg spojuje dlouholeté úzké partnerství. To však nebylo jediným důvodem, proč se společnost rozhodla právě pro výrobky od společnosti Spelsberg. „Nejvíce nás přesvědčila skutečnost, že společnost Spelsberg byla schopna přizpůsobit skříně přesně našim požadavkům“, vysvětluje Rob Crookes ze společnosti Metway.
Vnitřní a vnější prostor skříní je přesně přizpůsoben pro používání konektorů od společnosti Metway, které se v boxu používají. Specialisté ze společnosti Spelsberg vyvinuli podle zadání společnosti Metway „boxy“ pro ovládání světel přesně na míru. „Pomocí našich modulárně sestavených vstřikovacích nástrojů jsme byli rychle schopni upravit naše skříně podle požadavků společnosti Metway tak, aby byly cenově výhodné. Naše všestranná série TK byla pro tento případ velmi vhodná“, vysvětluje Volker Leck ze společnosti Spelsberg.

Výsledkem spolupráce mezi společnostmi Metway a Spelsberg je optimálně upravená skříň „Classroom Control Box“. Reguluje osvětlení školních učeben nejen efektivněji, prefabrikovaný výrobek zajišťuje také výrazně nižší náročnost, co se týče provádění instalace a kabeláže. S ovládáním osvětlení lze docílit úspory energie a nákladů oproti běžnému osvětlení školních učeben až o 20 procent.