Schaltanlagenbau für eine zuverlässige und flexible Energieversorgung, Schaltanlagen besonder geeignet für Industrieumgebungen mit hohem Feuchtigkeitsgrad

Výroba rozvodných zařízení v praxi

Včetně perfektního souladu činností

Modravá třpytivá plocha na střechách na východě Brandenburgu se zdá být téměř nekonečná. Fotovoltaické moduly jsou zde seřazeny jeden za druhým. Na střešní ploše o rozloze téměř 15.000 m² namontovala a nainstalovala společnost SRU Solar fotovoltaické zařízení se jmenovitým výkonem téměř 1.000 kWp.

V jedné z hal na rozsáhlém pozemku stojí Gordon Koch, terénní spolupracovník společnosti Spelsberg, a Harald Buschky, elektroinženýr společnosti SRU Solar, před rozvaděčem PV od společnosti Spelsberg. Diskutují spolu o správné instalaci zařízení. U velkého počtu rozvaděčů od společnosti Spelsberg, které jsou nainstalovány na pozemku, je dobrá koordinace obzvláště důležitá.

Společnost SRU Solar AG z Durynska spolupracuje se společností Spelsberg i u mnoha dalších solárních projektů. „U společnosti Spelsberg je dobrý jak poměr ceny a výkonu, tak i spolupráce,“ říká Harald Buschky. Právě osobní kontakt se spolupracovníky prodeje ze společnosti Spelsberg byl tím, co specialistu na solární techniku přesvědčilo: „I v případě nedostatečných dodávek jsme se díky krátkým vzdálenostem a rychlým reakcím mohli vždy dobře domluvit.“ Výměna zkušeností mezi výrobcem a solární společností také vždy vedla k dobrému řešení i při komplikovaných požadavcích kladených na elektrickou instalaci fotovoltaických zařízení – jak při instalacích na straně stejnosměrného proudu, tak na straně střídavého proudu.