Pro zjednodušení používání této stránky, využívá tato stránka cookies. Jejím použitím souhlasíte s používáním cookies. OK

  • Tovární budova
   Lisovna krabic

   1904

   Založení společnosti: Ernst Spelsberg a Walther Kaiser

   Začátkem 20. století zakládají průkopníci průmyslové výroby elektroinstalačního materiálu Ernst Spelsberg a Walther Kaiser v Schalksmühle společnost Kaiser & Co.

   Nejprve se zde vyrábí izolační trubky. Zakladatelé firmy společně s dalšími podniky v tomto regionu vytvářejí základy silného elektroprůmyslu ve Vestfálsku.

  • Práce u pásu
   Reklama

   1910-19

   První rozšíření podniku

   Již brzy po svém založení se mladý podnik začíná rozrůstat. V prvních přistavěných budovách se pilně vyrábí.

  • Tovární budova
   G. Spelsberg
   Günther Spelsberg
   Produkty

   1920-29

   Vytvoření významné nové divize

   V roce 1926 podnik představuje své první krabice určené do vlhkého prostředí a tím zahajuje své aktivity v oboru, jehož důležitost přetrvává do dnešních dnů. Na rozdíl od plastů, které se používají dnes, jsou první krabice do vlhkých prostor z litého olova.

   O dva roky později přebírá vedení podniku, který mění svůj název na Kaiser & Spelsberg, druhá generace vlastníků, konkrétně Günther Spelsberg.

  • Výroba
   Montáž
   Reklama

   1930-39

   První rozbočovací krabice z plastu

   První umělá hmota, kterou je bakelit, otevírá elektroinstalačnímu průmyslu zcela nové možnosti. Jeden bakelitový ruční lis získává také společnost Kaiser & Spelsberg. Tak vznikají první rozbočovací krabice z plastu.

  • Rozvoj
   Prodej
   Veletržní stánek

   1940-49

   Specializace podniku

   Podnik se specializuje na rozbočovací krabice pro povrchovou montáž ve vlhkých prostorách. V roce 1947 se poprvé koná veletrh v Hannoveru. Jen o rok později se na tomto významném průmyslovém veletrhu prezentuje také společnost Kaiser & Spelsberg.

  • Montáž
   Vstřikovna
   Reklama

   1950-59

   Rozdělení podniku a rozšíření výrobního programu

   V roce 1956 se cesty obou vlastníků rozcházejí a podnik začíná působit pod dnešním názvem Günther Spelsberg. Již o rok později dochází k prvnímu rozšíření výrobního programu. Společnost Spelsberg nyní vyrábí také šroubovací vývodky, termoplastické rozbočovací krabice a rozvaděče pro povrchovou montáž ve vlhkých prostorách.

  • Produkty
   Kantýna
   Zkušební laboratoř

   1960-69

   Skříně pro průmyslový sektor

   Společnost Spelsberg začíná nabízet své skříně také v průmyslovém sektoru. Od té doby neustále rozšiřuje svoji nabídku mnohostranných rozváděcích systémů.

   V průběhu let společnost Spelsberg přihlásila celou řadu patentů. Mnohé z nich jsou velmi úspěšné až do dnešních dnů, například spojovací krabice tzv. „červené řady".

  • Sklad
   Montáž
   Reklama

   1970-79

   Neustálý růst

   Podnik se neustále rozrůstá. V roce 1974 vzniká v závodě v ulici Jahnstraße nová výrobní hala se zhruba 3 500 metry čtverečními dodatečné skladové a výrobní plochy.

  • Katalog
   Nástrojárna

   1980-89

   Rozšířená výrobní paleta a mnoho patentů

   Výrobní paleta společnosti Spelsberg se neustále rozšiřuje. Podnik přihlašuje mnoho patentů týkajících se rozbočovacích krabic a rozvaděčů. Mezi novinky, které usnadňují montáž, patří například dvojité membránové vývodky, prvky pro odlehčení tahu a rozvaděče.

   Dalším průkopnickým činem je vývoj a výroba jednoho z prvních modulových rozvaděčů pro fotovoltaiku, kterými si společnost Spelsberg otevřela nové pole působnosti.

  • Buttstädt
   Katalog
   Ramsloh

   1990-99

   Nové lokality

   V 90. letech přibyly hned dva nové závody. Společnost Spelsberg se přestěhovala z ulice Jahnstraße do novostavby v průmyslové zóně Ramsloh a po znovusjednocení Německa investovala do výrobního závodu v Buttstädtu (Thüringen).

  • Testování výrobku
   Zkušební laboratoř
   veletrhu

   2000-09

   100 let společnosti Spelsberg

   Počátkem nového tisíciletí představuje společnost Spelsberg novou rozbočovací krabici WKE pro zachování elektrické funkčnosti v případě požáru. Použití technologie a konstrukce krytu ze speciálního duroplastu zajišťují vyšší bezpečnost v oblastech vyžadujících protipožární ochranu.

   Dalším důležitým momentem je vybudování testovacího a certifikačního centra s akreditací podle norem VDE a UL. Společnost Spelsberg dnes nabízí mnoho osvědčených produktů, které jsou díky vysoké kvalitě materiálu mimořádně vodotěsné, nárazuvzdorné a odolné proti UV záření, a to vše v průmyslové kvalitě.

   V roce 2004 se oslavuje 100. výročí založení firmy, která již sto let představuje osvědčenou kvalitu v oblasti elektroinstalací a až do dnešních dnů zůstala rodinným podnikem s výrobou v Německu.

  • Letní slavnost
   Výrobní závody

   2010-12

   Další růst společnosti Spelsberg

   V roce 2011 se společnost Spelsberg dále rozrůstá. V Schalksmühle vzniká nová správní budova a v Buttstädtu se rozšiřují kapacity koupí sousedního továrního areálu.

   Od svého rozdělení přihlásila společnost Spelsberg celkem 80 patentů v Německu, Evropě a na celém světě. Mnohé ze značek a vzorů se staly uznávaným standardem. Se jménem Spelsberg jsou neodmyslitelně spjaty názvy jako Abox, Rote Reihe (červená řada), malé rozvaděče AK a řada rozvaděčů GTi.

   Dále sem patří speciální řešení například pro fotovoltaiku nebo instalační systémy do betonu, které se vyznačují speciálními technologiemi.