Horká ražba

První dojem často rozhoduje o pomyslné kvalitě výrobku. I ta nejkrásnější skříň s nedbalým potiskem může působit levně. Proto ve společnosti Spelsberg vždy velmi pečlivě rozhodujeme o tom, jakou metodu pro popisování našich výrobků použijeme a vybíráme takovou, která je nejlepší volbou nejen z hlediska funkčnosti, ale také z hlediska vizuálního. 

Mnoho našich objednatelů si u nás ve firmě nechává vytvořit řešení, která se později instalují na viditelných místech ve veřejných prostorách - například na nástupištích nebo na dobíjecích stanicích pro elektromobily. Potisk zde nesmí v žádném případě působit nepatřičně - vše má působit jednolitě a být v souladu s designem výrobku.  

Proto jsme do naší nabídky poskytovaných služeb zavedli vysoce kvalitní způsob provádění potisků a popisování, kterým je horká ražba. 

O horké ražbě

U této technologie se tenoučká fólie pevně spojí se skříní pomocí silikonové raznice v kombinaci s tlakem a teplotou a vytvoří jak krásný, tak dlouhodobý výsledek. 

Nejrozmanitější fólie používané v nábytkářském a automobilovém průmyslu, jsou k dostání na trhu, takže můžete bez problému najít perfektní design pro vlastní aplikaci. K výrobě fólií se používají barevné pigmenty, kovy nebo laky, přičemž se docílí zcela různých povrchových efektů. Vakuově pokovované fólie s chromem vytvářejí například sportovní metalický vzhled, který je ideální pro použití v automobilovém průmyslu. 

Protože se musí pro každý motiv vyhotovit nové razidlo, dochází u horké ražby k výraznému zvýšení nákladů za kus.

Detaily: 

  • zpravidla jednobarevné (závislé na použité fólii) 
  • vytištěný obraz variabilní, vytvořený příslušným razidlem
  • odolný proti rozmazání 
  • odolný proti poškrábání
  • realizovatelné jsou rozmanité povrchy a efekty od vysokého lesku až po kovový efekt