In den Betonwänden des Limbecker Platz in Essen sind Geräte- und Deckendosen, Verbindungskästen von Spelsberg verbaut

Výrobky IBT v praxi

Bezpečná elektrická instalace pro „Limbecker Platz“ v Essenu

Nákupní centrum „Limbecker Platz“ v Essenu patří v Německu se svou užitnou plochou o velikosti 70.000 metrů čtverečních a objemem investic okolo 300 milionů EUR k největším nákupním pasážím situovaným v centrální části města. V jeho betonových stěnách a stropech jsou zabudované výrobky od společnosti Spelsberg a skvěle zakrývají elektrickou instalaci.

Neboť speciálně pro betonové konstrukce koncipovaná série IBT umožňuje optimální instalaci vysoce kvalitní techniky jak do staveništního betonu, tak do stavby z prefabrikátů. Přístrojové a stropní krabice, spojovací skříně a ostatní instalační přístroje musí být před vlastním betonováním upevněny v bednění a následně zality. Patentovaný těsnicí princip – přičemž membrána obepíná zavedenou trubku - zaručuje u připojovacích krabic IBT a připojovacích skříní odlehčení tahu a těsnost komponent. Díky patentované technice podpěrných vzpěr mohou být skříně navíc stejnoměrně bezpečně vsazeny ve vodorovném a svislém bednění. Vzpěry drží krabici ve správné poloze během zalévání i v případě extrémního tlaku betonu.
Řešení pro betonové konstrukce od společnosti Spelsberg tak zaručují používání vysoce kvalitních elektrických přístrojů na místech, v pasážích a ve více než 200 obchodech.