Spelsberger Verteilerkästen kommen auch auf hoher See zurecht, Platzsparende Verbindungsdosen und Kleinverteiler für feuchte Umgebungen auf dem Schiff.

Na volném moři

Na palubě plachetní jachty Sirius 35 DS je připojení proudu spolehlivě zajišťováno pomocí robustních rozvaděčů a spojovacích krabic

Již z dálky jsou vidět její bílé plachty, Sirius 35 DS elegantně klouže po vlnách. Jak zvenku, tak i zevnitř nabízí kompaktní plachetní jachta vše, po čem jachtařovo srdce touží. Neboť každý vlastník si smí svou jachtu Sirius 35 DS zcela individuálně upravit. Již ve fázi vývoje se výrobci člunů loděnice Sirius v Plönu nechali inspirovat návrhy a zkušenostmi svých zákazníků. Tak byla zkonstruována všestranná jedenáct metrů dlouhá jachta s efektivním využitím prostoru a možnostmi flexibilního uspořádání. Není divu, že v individuálně vybavených člunech vyráběných v manufaktuře v Plönu se používají rozvaděče a spojovací krabice od společnosti Spelsberg.

Neboť elektroinstalační výrobky od společnosti Spelsberg se skvěle přizpůsobují daným podmínkám a v kompaktním trupu jachty je lze zcela bezproblémově nainstalovat. Většina z nich je umístěna v minidílně pod salónem. Vsedě odtud mají vlastníci možnost přístupu k veškeré elektrotechnice, kterou je člun vybaven. Pomocí dílenské stolice s minisvěrákem lze dokonce provádět malé opravy.
V malé komoře jsou umístěny malé rozvaděče série AKi od společnosti Spelsberg.  AKi označený „připojením s pevninou“ rozvádí elektrickou energii, která je externě připojena v přístavišti. Vedle připojený invertor rozvádí proud z baterie na palubu. Jachtaři se tak mohou kdykoliv spolehnout na bezpečné napájení proudem – jak v přístavu, tak na volném moři.

Spojovací krabice Abox-i a malé rozvaděče z řady AKi se nepoužívají jen z důvodu jejich kompaktního typu konstrukce a jejich vysoké flexibility, nýbrž také kvůli tomu, že se jedná o velmi robustní výrobky v průmyslové kvalitě. Rozvaděče a spojovací krabice od společnosti Spelsberg, které byly speciálně vyvinuty pro používání v drsných podmínkách, se vyznačují nejlepšími vlastnostmi materiálu, testovanou bezpečností a optimální funkčností a životností při používání v extrémních podmínkách. Polykarbonát vyztužený skelným vláknem zajišťuje vyšší odolnost. Rozvaděče a spojovací krabice tak spolehlivě zadržují vlhkost, chlad, horko, UV-záření, olej, tuky a jsou odolné proti nárazům a úderům a chrání tak uvnitř nainstalovanou jemnou elektroniku – také na rozbouřeném moři před Švédskem, Norskem nebo Dánskem.